<< назад
<< back

 

ОЛЕГ ОЛЕКСІЙОВИЧ ЛИТВИН

29.08.79 -14.11.14

Кінолог Дергачівського відділення КСУ м.Харків
Спортсмен, суддя з аджиліті
Третій у рейтінгу спортсменів на кінець 2013 року

 

Влітку 2014 року Олег потрапив до 25 Окремого Мотопіхотного батальйону "Київська Русь". Цей підрозділ спочатку формувався як підрозділ тероборони, кістяком його стали декілька сотен майданівців. Олега відібрали до розвідвзводу - за досвід та навички. Відбір до взводу вів особисто командир, тільки через співбесіду. Олег сподобався йому своєю відповідальністю, розумом, творчим підходом. Математичні здібності також знадобилися - для розрахунків артилерийських координат.

Під час підготовки та злагодження хлопці отримували позивні. Олег отримав позивний "Шаман", за те, що міг що завгодно полагодити - "підшаманити", а командир шуткував, що Шаман має два бубни - один на плечах (голову), а інший - то його планшет, що ним він користувався для отримання інформації.
"Ну ось, прийде Шаман, вдарить у бубен" - говорив командир. Він намагався тримати Шамана ближче до себе, розраховуючи з часом виховати з нього гідну заміну собі.

Окрім того, Олег знайшов у своєму командирі дуже близького старшого друга, що міг допомогти порадою з якихось суто життевих питань, щось порадити з життевого досвіду. То стосунки між ними більш схожі були на стосунки між батьком та сином. Командир згадує, як повів Олега у перший бій. Вони щойно прибули, а ситуація була напружена, треба було йти у бій. "Ти впевнений, що готов до бою?" - запитав командир. Шаман відповів, що абсолютно впевнений, що не спасує.

Комбат пізніше згадував, що таких надійних, як Шаман, взагалі по життю небагато. "Хлопці, треба бути там-то" - "Комбат, ми вже там!" Бої, бойові чергування, спецоперації - вивезення поранених та евакуація мирних жителів, рейди, глибока розвідка, а також більш тонка робота - допити та збір розвідданних - Шаман був скрізь.

Загинув під час мінометного обстрілу блок-посту ЗСУ у Дебальцевому.

Нагороджений Відзнакою "За зразкову Службу" та Орденом За Мужність 3ст

На його ім'я названа вулиця в рідному селі... з 2015 року є там вулиця імені Олега Литвина!

 
 



призи пам яті Олега Литвина на дитячих змаганнях

виставка "Якби не війна", 2016 рік, проїхала всю країну